#myRembrandt dünyayı dolaşıyor

Münih’te bulunan Die Pinakotheken Müzesi, Alte Pinakothek sergi salonlarının yenilenme sürecini eğlenceli bir sosyal medya projesine dönüştürmüş; #myRembrandt dünyayı dolaşıyor.

Zeig Rembrandt Deine Welt

 

 

 

Proje, yenilenen salonlarda sergilenen Rembrandt’ın “Self-portrait as a Young Man” (1629) eserinden yola çıkılarak hazırlanmış ve yenileme sürecinde sergi salonunda bulunamayacak olan bu portrenin 2014 yazını uzak diyarlarda tatilde geçirmesi fikri üzerine kurgulanmış. Bir insan elinden daha büyük olmayan ve sanatçının 23 yaşının resmedildiği eserin yeni üretilen kopyalarını projeye başvuranlara yollayan müzenin katılımcılardan tek bir isteği var; fotoğrafları sosyal medyada #myRembrandt etiketiyle paylaşmak.

Rembrandt’a dünyanızı gösterin! Onu bu yaz yanınızda tatile götürün.

 

#myRembrandt bu yaz kimlerle nerelere gitmiş?


#myRembrandt hızını alamamış dünyayı aşmış, Alman astronot Alexander Gerst ile birlikte Uluslararası Uzay İstasyonu’nu da ziyaret etmiş.

 

Sonuç olarak, içinde bulunduğu tadilat sürecini katılımcı bir sosyal medya projesine dönüştüren müze, kapılarını ziyaretçilere kapattığı bu dönemde #myRembrandt ile yapılan paylaşımlar aracılığıyla müze takipçileriyle iletişimini devam ettirmeyi başarımış.

 

 

Cover photo: Die Pinakotheken Facebook Page

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.