BdA119.de yayında!

Daha önce bu sayfalarda Frankfurt Tarih Müzesi’ndeki Bibliothek der Alten projesi için Göçmen Kadınlar Birliği ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalardan bahsetmiştim. Bu çalışmaları tek bir çatı altında biriktirmeye karar verdik ve kısa ama yoğun bir hazırlık aşamasından sonra irili ufaklı eksikleriyle proje blogunu yayına aldık: www.bda119.de

BdA-2

 

Blogun ismi, Bibliothek der Alten’in kısaltması BdA ve projenin yer alacağı rafın numarası 119’dan geliyor.
Bibliothek der Alten’e yaptığımız ziyaret sırasında rafta derneğin ismini gören kadınlar bu mutluluklarını fotoğraflamadan geçmediler tabii. Bu fotoğraf projeyi tamamlamak için bizim en büyük motivasyonumuz.

BdA-1

Çalışma Gruplarında yer alan kadınlar her Pazar saat 14:30’da bir araya gelerek farklı konular üzerine hazırlanan atölye çalışmalarında fikir alışverişinde bulunuyor ve projede neyi nasıl anlatmak istediklerini tartışıyorlar. Atölye çalışmalarına dair yazıları ilgili çalışma grubunun sorumlusu kaleme alıyor, bana da blogda yayımlamak kalıyor.

Blogun Türkçe-Almanca çift dilli olmasını istiyoruz. Çeviriler de bir yandan devam ediyor.

Çalışma Grupları Takvimi için detaylı bir şekilde hazırladığımız proje çalışmalarında görüldüğü üzere Ocak sonuna kadar belgesel film ve öykü kitabı üzerine yoğunlaşıyoruz.
Bu arada kadınlar ilk kısa metinlerini yazdılar bile.
Hepimiz çok heyecanlıyız!

Yorumlarınızı, görüşlerinizi, desteğinizi bekliyoruz…

www.bda119.de

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.